Zde Vám přínášíme odpovědi na nejčastěji se opakující dotazy ohledně bělení zubů a jeho účinků. Věříme, že zde najdete i odpovědi na případné Vaše otázky. Pokud tomu ale tak není, velmi rádi Vám odpoví některý z odborníků na bělení. Váš dotaz a odpověď poté rádi přidáme do této sekce tak, aby byly ku prospěchu i dalších návštěvníků těchto stránek.

Co je příčinou zbarvení zubů?

Nejčastějším faktorem je přirozené stárnutí, konzumace potravin jako je káva, čaj, cola, dále pak kouření, červené víno nebo též vlivy léků, jako např. antibiotik (tetrecyklin), atd.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Během testů se u některých z jeho účastníků objevila zvýšená senstitivita zubů. Ta většinou pominula po 1-2 hodinách, nejdéle pak po 1-2 dnech od přerušení či ukončení bělení. Pro eliminaci výše uvedených skutečností lze použít speciální gel pro desensitivitu zubů.

Kdy je bělení neúčinné?

Všeobecně platí, že lze vybělit pouze přirozený zub. Nelze tedy vybělit žádnou zubní náhradu (korunky, můstky) ani výplně. Zubní lékař by Vám měl podat informaci, zda je bělení pro Vás vhodné a stejně tak s Vámi konzultovat případnou výměnu stávajících výplní či korunek, pokud jsou ve viditelném úseku chrupu.

Lze vybělit endodonticky ošetřené, zbarvené zuby?

Ano, lze. Používají se k tomu speciální bělící přípravky, které může aplikovat výhradně zubní lékař.

Jak dlouho výsledek potrvá?

Výsledek a jeho délka je závislá na životním stylu každého pacienta. Obecně 2 roky.

Jak lze udržovat získanou bělost zubů?

Základem pro zdravé a krásné zuby je patřičná hygiena. Pravidelné čištění zubů podstatně přispívá k úspěšnému zachování výsledku bělení. V případě, že se na Vašich zubech objeví nové skvrny, je nutné bělení opakovat. Ideální je kombinace rychlého ordinačního vybělení s okamžitým výsledkem a poté udržování výsledku tohoto bělení některým ze systémů domácího bělení zubů.

"motto: usmívejte se, úsměv nic nestojí…!"
www.belenizubu.eu